زراعت، در زمين هموارمى رويد، نه در سنگلاخ. حكمت هم در دل متواضع، آباد مى شود، نه در دل متكبّر و گردنكش

تیک درس

هنر متفاوت آموزش


Search Indexing-10 را غیرفعال کنید

به خصوص برای کامپیوترهایی که دارای قدرت پردازشی چندان بالایی نیستند، Search Indexing م یتواند بخش عمد های از منابع سیستم را اشغال کند حتی اگر این کار به صورت موقت اتفاق بیفتد و اگر جستجو یهای زیادی انجام م یدهید حتماً با این مشکل روبرو خواهید شد.

برای آموزش به ادامه مطلب بروید

8- از Performance Troubleshooter استفاده کنید

8- از Performance Troubleshooter استفاده کنید


در کادر جستجوی Cortana در کنار کلید Start کافی است تایپ کنید troubleshooting و بعد در بخش System and Security میتوانید Check for performance issues را انتخاب کنید. حالا  Run را اجرا کنید و ممکن است که در اینجا بتوانید دلایلی را بیابید که چرا سیستم شما کند شده است. برای اینکه بتوانید به نتایج دقیق تری دست یابید م یتوانید از System Maintenance نیز استفاده کنید.


6- نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد جاسوس افزار خود را بررسی کنید

6- نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد جاسوس افزار خود را بررسی کنید


برای بالا بردن امنیت نر مافزاری ویندوز همواره از ابزارهای مختلفی استفاده م یشود که به ...


5- از هار د دیسک های SSD استفاده کنید

در همین سالی که گذشت، آمار فروش هارد دیسک های SSD توسعه زیادی داشت به نحوی که باعث افت قیمت آ نها نیز گردید. اما استفاده از یک ذخیره کننده اطلاعات SSD باعث تأثیر بسیار زیادی در بیشتر شدن سرعت فراخوانی ویندوز میگردد.

بقیه در ادامه مطلب

4- افزودن حافظه رم اضافی

نکته کوتاه

به نسبت نسخه های قبلی ویندوز، ویندوز 10 آن چنان سیستم عامل سنگینی نیست ولی همواره اضافه کردن رم میتواند تأثیر زیادی بر بالا بردن سرعت پرداز شهای سیستم عامل داشته باشد.

بقیه در ادامه مطلب

3- هارد دیسک را تمیز کنید


از منوی Start عبارت Disk Cleanup را تایپ کنید. این کار برنامه آشنای Disk Cleanup را برای شما باز می کند که برای چند دهه جزء جدایی ناپذیری از ویندوز شده است. این برنامه می تواند بسیاری از فایل هایی را که ربطی به برنام ههای خاص ندارند را پیدا و حذف کند تا از این طریق باعث سبک شدن سیستم شما شود.

بقیه در ادامه مطلب

2- پردازش های Startup را محدود کنید

2- پردازش های Startup را محدود کنید


برنامه های زیادی هستند که پرداز شهای جانبی را در زمانی که سیستم عامل فراخوانی می گردد به پردازنده اضافه می کنند و برخی از آ نها البته چیزهایی نیستند که به آ نها نیاز دارید.
در مقایسه با ویندوز 7 که م یبایست برنامه MSCONFIG را در آن اجرا می کردید، در ویندوز 10 (و البته ویندوز 8)به کاربر راهی ساده تر و جدید را برای مدیریت برنامه هایی که در زمان فراخوانی ویندوز اجرا می شوند معرفی شده است.
چرا که در ویندوز Task Manager 10 به روز شده است و امکانات جدید را برای کاربران مهیا کرده است.


بقیه در ادامه مطلب

1- فایل های اضافی را حذف کنید


نرم افزارهای زیادی روی سیستم شما وجود دارند که از قبل نصب شد هاند و البته در زمان خرید پی سی خود آ نها روی این پی سی نصب شد هاند.
به طور مثال زمانی که یک لپ تاپ را خریداری م یکنید ممکن است حدود 20 برنامه روی آن نصب شده باشد که به منظورهای مختلف م یتوان از آ نها استفاده کرد.
اما چه کنیم تا بتوانیم از دست برنامه های مزاحم خاص شویم: روی کلید Start کلیک کنید که معمولاً در سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد؛ سپس در بخش All apps در پایین به سادگی روی برنام های که لازم ندارید کلیک راست کنید و گزینه Uninstall را انتخاب کنید.