زراعت، در زمين هموارمى رويد، نه در سنگلاخ. حكمت هم در دل متواضع، آباد مى شود، نه در دل متكبّر و گردنكش

تیک درس

هنر متفاوت آموزش


قابلیت خواندن کتاب در نرم افزار Edge

قابلیت خواندن کتاب در نرم افزار Edge

مرورر edge یک قابلیت منحصر به فرد دارد که می تواند کتاب های انگلیسی را به صورت صوتی بخواند برای این کار اول وارد نرم افزار شده و یکی کتاب pdf باز میکنیم مثل تصویر زیر و روی دکمه مورد نظر کلیک میکنیم ....

نظر سنجی برای ترفند ها

نظر سنجی برای ترفند ها


آیا از این ترفند ها و آموزش ها راضی بودید؟ کارایی برای شما داشت؟
چه قدر از این سایت راضی هستید؟

این ها سوالاتی هست که می خواستم از کاربران گرامی سایت تیک درس بپرسم

شرکت در نظرسنجی به ما انرژی می دهد

تب Performance

تب Performance

در راستای افزایش سرعت بارگذاری ویندوز، شما می توانید از تب Performance نیز استفاده کنید که وضعیت عملکرد CPU, Memory, Disk, Ethernet, Wi-Fi و Bluetooth (اگر آن را اجرا
کرده باشید
) را تحت نظر قرار میدهد.
... بقیه در ادامه مطلب

تب Startup

تب Startup

تب Startup فهرستی از تمام اپلیکیش نهایی که زمان بارگذاری ویندوز به طور خودکار اجرا مي شوند را نمایش می دهد. ستون Startup Impact که با عناوین None, Low, Medium و High درجه بندی شده است، به شما نشان م یدهد که هر یک از این اپلیکیش نها چه میزان سرعت بارگذاری ویندوز را کند میکنند.
اگر میخواهید یک اپلیکیشن دیگر به طور خودکار با ویندوز اجرا نشود، تنها کافی است روی آن راست-کلیک كرده و گزینه disable را انتخاب کنید.
... بقیه در ادامه مطلب

ترفند های دوم Task Manager

گزینه Always on Top


گزينه Always on Top در منوی Options است که باعث م یشود این برنامه همیشه در بالای سایر پنجر ههای باز قرار بگیرد.

حالا وقت آن رسیده که به سراغ امکانات جالب توجه این برنامه برویم. که در ادامه مطلب به آن پرداخته ایم

9 ترفند مدیریت Task Manager در ویندوز 10

9 ترفند مدیریت Task Manager در ویندوز 10


Task Manager ویندوز 10 توانای یهای زیادی دارد که شاید در نگاه اول نتوان به همه آنها پی برد، با استفاده از میانبرهای مناسب میتوان به خیلی از این قابلی تها دسترسی پیدا کرد. در ادامه چند نکته و ترفند در این باره را بررسی خواهیم کرد.
برای اجرای Task Manager کلیدهای CTL+SHIFT+ESC را فشار دهید یا روی نوار وظیفه( taskbar )راست-کلیک کرده و گزینه Task Manager را انتخاب کنید. خیلی از کاربران ویندوز  هستند که هرگز سراغ پنجره Task Manager نرفته و از توانای یهای آن استفاده نمیکنند. شاید بتوان گفت بیشترین و اصل یترین کاربرد این برنامه برای بستن اپلیکیش نهایی است که به هر دلیلی قفل میکنند و نم یشود به روش معمول آنها را بست.
برای این کار کافی است از لیست اپلیکیش نهای باز روی اپلیکیشنی که قفل کرده کلیک کنید تا انتخاب شود، سپس روی دکمه End Task کلیک کنید و یا روی خود اپلیکیشن راست-کلیک کرده و بعد گزینه End Task را انتخاب کنید. با این کار اجرای اپلیکیشن قفل شده متوقف شده و به طور کامل بسته میشود.

ما در ادامه روند سایت تیک درس(نسخه دوم) این ترفند ها را در سایت قرار می دهیم.


Search Indexing-10 را غیرفعال کنید

به خصوص برای کامپیوترهایی که دارای قدرت پردازشی چندان بالایی نیستند، Search Indexing م یتواند بخش عمد های از منابع سیستم را اشغال کند حتی اگر این کار به صورت موقت اتفاق بیفتد و اگر جستجو یهای زیادی انجام م یدهید حتماً با این مشکل روبرو خواهید شد.

برای آموزش به ادامه مطلب بروید